Jak pielęgnować włosy?

CHIHTSAI.com.pl

Domowe sposoby na pielęgnacje włosów – domowe receptury

Niegdyś, dostępność do wszelkiego rodzaju kosmetyków była znacznie bardziej ograniczona. Drogerie same w sobie nie istniały, bowiem ilość produktów była zbyt mała by opłacało się otwierać specjalny sklep z takim asortymentem.

Z pielęgnacją włosów radzono sobie inaczej – wykorzystywano domowe przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dzisiaj, przedstawiamy kilka najpopularniejszych zabiegów pielęgnacyjnych na temat których trudno znaleźć negatywne opinie.

Maseczka z awokado

Awokado to egzotyczny owoc, który bardzo często wykorzystywany jest w przemyśle kosmetycznym, co jest zasługą jego właściwości odżywczych i nawilżających.

Maseczkę z awokado przygotowywujemy w następujący sposób: obieramy ze skóry i oddzielamy owoc od pestki. Następnie należy rozgnieść owoc, by uzyskać konsystencję „papki”. Tak przygotowane awokado wmasowujemy w skórę głowy i przykrywamy folią spożywczą na okres trzech kwadransów. Maseczkę spłukujemy letnią wodą, a włosy odświeżamy delikatnym szamponem.

Maseczka z drożdży

Zastosowanie drożdży w pielęgnacji ciała jest bardzo powszechne. Także w przypadku pielęgnacji włosów drożdże spożywcze okazują się skutecznym rozwiązaniem. Działają wzmacniająco i odżywczo.

Drożdże wraz z odrobiną mleka należy podgrzać (na ogniu lub w mikrofalówce) i wymieszać w celu uzyskania konsystencji „papki”. Tak przygotowaną maseczkę wmasuj kolistymi ruchami w skórę głowy, przykryj folią spożywczą na okres kilkunastu minut, a następnie dokładnie umyj.

Wskazówka: aby zniwelować silny zapach drożdży możesz dodać odrobinę ładnie pachnącej odżywki do włosów.

Miód

Nie bez powodu szampony wzmacniające, odżywiające i odbudowujące mają w swoim składzie miód. Napis „with honey” pojawia się bardzo często na opakowaniach kosmetyków nie tylko do pielęgnacji włosów.

Silne właściwości odżywcze i antybakteryjne zostały znacznie wcześniej dostrzeżone. Miód był bowiem składnikiem wielu domowych maseczek, a najpopularniejsza z nich wyglądała następująco: około pół szklanki miodu wymieszane wraz z dwiema łyżkami oliwy z oliwek. Brzmi banalnie, ale efekty są naprawdę wyśmienite. Tak przygotowaną maseczkę należy nałożyć na skórę głowy i pozostawić na dwa kwadranse, by następnie zmyć letnią wodą i szamponem.

Maseczka z jajek
Jajka to produkt, który niewątpliwie można określić mianem „uniwersalnego”. Znajduje bowiem zastosowanie w szeregu różnych środków kosmetycznych (nie tylko na włosy!). To wszystko jest zasługą niezwykłych właściwości odżywczych. Zawarte w jajach proteiny, mikro i makroelementy, witamin i minerały to prawdziwa bomba odżywcza dla naszego ciała. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że tak wiele kobiet z powodzeniem wykorzystuje maseczkę z jajek w celu poprawy kondycji swoich włosów.

Maseczka jest banalnie prosta w przygotowaniu: wystarczy ubić jajka i nałożyć na skórę głowy. Maseczkę pozostawiamy na 15-20 minut pod przykryciem i spłukujemy letnią wodą.

Napar z pokrzywy zwyczajnej i liści szałwii
W codziennej pielęgnacji włosów zaleca się również stosowanie płukanek. To metoda, która nie tylko nada Twoim włosom blasku, ale także dostarczy niezbędnych wartości odżywczych. Zdecydowanie najefektywniejsze będą napary z szałwii i pokrzywy zwyczajnej.

Płukankę przygotowujemy następująco: susz ziołowy pokrzywy zwyczajnej i szałwii zalewamy gorącą wodą. Wychładzamy do temperatury pokojowej, a następnie spłukujemy czyste włosy.

Wskazówka: napar nie powinien być zbyt intensywny.

Cytrynowa maska
Choć cytryna to owoc, który posiada silne właściwości rozjaśniające, to wykorzystywać ją (z umiarem!) może dosłownie każdy, niezależnie od koloru włosów. Plasterki cytryny to źródło wielu witamin, a w szczególności witaminy C.

Cytrynowa maska z plastrów cytryny nie powinna jednak leżeć na głowie zbyt długo. Wszak, w przeciwnym wypadku może dojść do miejscowych wybarwień. To metoda kontrowersyjna, acz niezwykle skuteczna. Bomba witaminowa działa na włosy niezwykle dobrze.1

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Jak pielęgnować włosy?

Theme by Anders Norén