Jak pielęgnować włosy?

CHIHTSAI.com.pl

Jak dbać o włosy farbowane?

Włosy farbowane bardzo często są w kiepskiej kondycji. Wynika to przede wszystkim z niewłaściwych zabiegów pielęgnacyjnych i doboru złych kosmetyków.

Słaba kondycja włosów po farbowaniu

To, że włosy straciły na kondycji po farbowaniu jest całkowicie naturalne. Wszakże, nawet najlepiej przeprowadzano zabieg koloryzacji niesie za sobą zmiany w strukturze włosa. Farby silnie oddziałowują na włos – osłabiają go i mogą sprawiać, że po kilku tygodniach jego kondycja będzie w opłakanym stanie. Jak do tego nie dopuścić?

Pielęgnacja włosów farbowanych

Przede wszystkim, należy skoncentrować zabiegi pielęgnacyjne na odżywianiu oraz utrwalaniu i przedłużaniu trwałości koloru, aby nie musieć odnawiać go zbyt często. Jak tego dokonać?

 • wykorzystuj specjalne szampony do włosów koloryzowanych, które przedłużają trwałość koloru
 • odżywiaj włosy od zewnątrz poprzez odżywki do codziennej pielęgnacji
 • korzystaj ze specjalnych masek do włosów farbowanych
 • odżywiaj włosy od wewnątrz, stosując między innymi biotynę

Warto zaopatrzyć się w preparaty z filtrem UV, aby uniknąć destrukcyjnego działania promieni słonecznych.

Kosmetyki to jednak nie wszystko

Wykorzystywanie kosmetyków w procesach pielęgnacyjnych to jednak nie wszystko. Kluczowa jest prawidłowa profilaktyka, która uchroni włosy przed dodatkowymi zniszczenia.

Zadbaj o to by ograniczyć:

 • ekspozycję włosów na słońce i inne szkodliwe warunki atmosferyczne
 • wykorzystywanie suszarek z gorącym nawiewem, prostownic oraz lokówek
 • wykorzystywanie stylizatorów chemicznych
 • mocne upięcia włosów

Czy rodzaj farby ma znaczenie?

Owszem, wybór farby może mieć wpływ na kondycję naszych włosów. Skład konkretnych preparatow jest bowiem różny. Nieprawdą jednak jest to, że niektóre farby nie powodują zniszczeń. Nawet te z najwyższej półki mają destrukcyjny wpływ na jakość i kondycję naszych włosów.

Nie mniej jednak, wybór lepszej farby może ograniczyć skalę zniszczeń, dlatego też zalecamy wybierać farby renomowanych producentów.

Co jeszcze możesz zrobić dla swoich włosów?
Już wiesz, że farbowanie włosów to proces, który z całą pewnością nie służy Twoim włosom. To jednak nie wszystko! Wiele innych, wykonywanych systematycznie zabiegów powoduje, że Twoje włosy są osłabione, łamliwe i przesuszone. Co zrobić, aby odzyskały dawny blask? Czego unikać i jak dbać o włosy? Poznaj 10 kluczowych wskazówek.

 1. Chroń włosy przed słońcem. Promieniowanie UV doprowadza do otwierania łusek i przesuszania włosa. Noś kapelusze i stosuj odżywki z filtrem UV.
 2. Unikaj mocnych upięć. Jeśli Twoje włosy przez pół dnia będą związane, to ich wzrost będzie zaburzony. Pozwalaj swoim włosom na więcej.
 3. Zrezygnuj z prostownicy. To akcesorium może doprowadzać do szeregu zniszczeń. Jeśli już musisz prostować włosy to zadbaj o to by temperatura na urządzeniu nie była zbyt wysoka.
 4. Zrezygnuj z żelów i pianek. Stylizacje wzmacniane żelami, piankami i lakierami to chleb powszedni. Pamiętaj jednak, że chemia niezbyt służy Twoim włosom.
 5. Myj włosy letnią wodą. Zbyt gorąca woda może doprowadzać do otwierania łuski włosa i uszkodzeń ich struktury.
 6. Zrezygnuj z silnych detergentów. Szampony z alkoholem i SLS stosuj sporadycznie (maksymalnie raz na tydzień).
 7. Nie przesadzaj z myciem włosów. Jeśli będziesz to robić zbyt często – wypłuczesz naturalną barierę ochronną włosa.
 8. Codziennie odżywiaj włosy. W dni w które myjesz włosy – nakładaj odżywki zmywalne, w dni wolne od mycia – stosuj odżywki w sprayu.
 9. Unikaj solarium. Podobnie jak w przypadku słońca – promieniowanie UV – doprowadza do degradacji włosa.
 10. Zadbaj o suplementację – stosuj biotynę i kompleksy witaminowe. Dzięki temu, Twoje włosy będą odżywione także od wewnątrz.

A Ty jakie masz sposoby na piękne włosy? Ile poświęcasz czasu na ich pielęgnacje? Jak często narzekasz na kondycję włosów i skóry głowy? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach pod tym artykułem!

Pamiętaj: każdy włos jest inny. Dlatego też, stosuj dedykowane szampony, odżywki i farby. Nie oszczędzaj na kosmetykach do włosów, gdyż może to mieć negatywny wpływ na ich finalną kondycję.

Next Post

Leave a Reply

© 2019 Jak pielęgnować włosy?

Theme by Anders Norén