Jak pielęgnować włosy?

CHIHTSAI.com.pl

Jak pielęgnować włosy zniszczone?

Włosy zniszczone mają to do siebie, że ich pielęgnacja jest nieco bardziej absorbująca. To zrozumiałe, wszakże „leczenie” zawsze jest bardziej wymagające od „profilaktyki”. Jak poradzić sobie z włosami zniszczonymi? Co zrobić, by je odbudować?

Dlaczego Twoje włosy są zniszczone?
Odbudowę włosów zniszczonych należy rozpocząć o zlokalizowania przyczyny takiej, a nie innej kondycji włosów. Wszak, niezwykle istotnym jest to, by od razu ją wyeliminować, co zapobiegnie dalszej degradacji włosa.

Czynników kształtujących zniszczenia włosów jest naprawdę wiele. Począwszy od niewłaściwej pielęgnacji, poprzez nieodpowiednie odżywianie, a skończywszy na stosowaniu stylizatorów cieplnych i chemicznych. W każdym z przypadków – to my sami doprowadzamy do takiego stanu. Wyjątkową sytuacją jest tylko ta, w której włosy zniszczone są na skutek choroby/zażywanych leków.

5 wskazówek, czyli czego nie powinnaś robić swoim włosom?

 1. Nie korzystaj z prostownicy
  Prostownica to jedno z tych urządzeń, które mają niezwykle degradujący wpływ na włosy. Doprowadzają do przegrzewania i przesuszania włosa, co uszkadza jego strukturę i hamuje dalszy wzrost.
 2. Zrezygnuj z suszarek z gorącym nawiewem
  Włosy suszone przy wykorzystaniu gorącego nawiewu może spotkać to samo, co po wykorzystaniu prostownicy – przegrzanie i przesuszenie. Dlatego też, zachęcamy do wykorzystywania suszarek z zimnym nawiewem. Suszenie będzie co prawda nieco dłuższe, ale nie odbije się negatywnie na kondycji włosa.
 3. Stosuj tylko i wyłącznie stylizatory z najwyższej półki
  Próbujesz oszczędzić na żelu, piance czy gumie do włosów? Nie radzimy! Poza mniejszą skutecznością i trwałością tańszych produktów, cechują się również znacznie gorszym składem.
 4. Zrezygnuj z mocnych upięć
  Negatywnie na kondycji włosa mogą odbić się zbyt częste i zbyt mocne upięcia. Jeśli Twoje włosy są rzadkie i słabe – całkowicie z nich zrezygnuj.
 5. Nadmierna ekspozycja na słońce
  Sporym problemem dla Twoich włosów może być również nadmierna ekspozycja na słońce. Promieniowanie UV negatywnie odbija się na kondycji włosa, dlatego też należy korzystać z kapeluszy i czapek.

Eliminacja przyczyn
Pierwszym krokiem w walce o zdrowe włosy jest wyeliminowanie przyczyn. Musisz przede wszystkim zadbać o to, aby:

 • Twoja dieta była pełnowartościowa, zdrowa i zbilansowana
 • Pielęgnacja włosów zachodziła przy wykorzystaniu dedykowanych kosmetyków
 • Stylizacja była jak najbardziej naturalna

Regeneracja włosów zniszczonych
Procesy regeneracyjne to przede wszystkich: odżywianie włosów, maskowanie włosów, stosowanie płukanek oraz olejowanie. Niezwykle ważnym jest również to, aby stosować właściwą suplementację.

Warto mieć na uwadze, że procesy regeneracyjne nie następują natychmiastowo. Niekiedy konieczna jest nawet kilkunastotygodniowa terapia odbudowująca. Oczywiście, czas regeneracji w głównej mierze zależny jest od poziomu zniszczeń.

Pamiętaj, włosy zdegradowane poza wymagającymi zabiegami pielęgnacyjnymi, muszą być poddawane również naturalnym procesom regeneracyjnym. Co to oznacza? Zastosowanie znajdą tutaj domowe receptury – maseczki z jajek, miodu czy płukanki ziołowe (z szałwii, pokrzywy itp.).

Najlepsze środki dla włosów zniszczonych
Zastanawiasz się które produkty wykorzystać w leczeniu włosów zniszczonych? Śpieszmy z pomocą!

Otóż, w naszej opinii – tylko kilku producentów zasługuje na szczególne wyróżnienie. Doskonale sprawdzą się kosmetyki Nuvialab (drogeria internetowa), a wśród nich takie pozycje jak:

 • Profolan (tabletki wspomagające wzrost włosów, przeznaczone także do walki z łysieniem androgenowym i plackowatym).
 • Revita – szampon odżywiający włosy, stymulujący ich wzrost i odbudowę.

Co więcej, zachęcamy naszych czytelników i czytelniczko do zaznajomienia się z domowymi sposobami na pielęgnację i odbudowę włosów zniszczonych. Szczególnie rekomendujemy:

 • maseczkę z jajek (jajka, oliwa z oliwek i mleko)
 • maseczkę z drożdży (drożdże, olejek lniany, mleko)
 • napar z szałwii (liście szałwii, woda)
 • napar z pokrzywy zwyczajnej (susz pokrzywy zwyczajnej, woda)

 

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Jak pielęgnować włosy?

Theme by Anders Norén