Published On:

Jak bezboleśnie usunąć blizny?

Share This
Tags

Lato jest zawsze okresem, gdy chcemy wyglądać jak najlepiej. Jest to głównie spowodowane tym, że sprzyjające warunki atmosferyczne zachęcają nas do opalania, a przez to chętniej pokazujemy swoje ciało. Jednak wielu z nas unika tego. Może być to spowodowane np. występowaniem blizn na naszym ciele, które skutkują pewnego rodzaju dyskomfortem psychicznym.

Powoduje on, że ukrywamy miejsca, na którym one się znajdują. Co może być przyczyną ich pojawienia się? Najczęściej są wynikiem jakiegoś urazu np. skaleczenia czy poparzenia. Dodatkowo są one skutkiem zabiegów operacyjnych. Warto również pamiętać, że gdy już na naszym ciele występuje blizna, to należy unikać jej nadmiernej ekspozycji na wysokie oraz niskie temperatury. Ważne jest również, aby nie chodzić w ubraniach, które będą nam ją podrażniały. Może to tylko przeszkodzić w prawidłowym procesie gojenia się rany. Jednak dla wielu osób jest to na tyle poważny kłopot, że będą chcieli ją usunąć. Jak to skutecznie zrobić? Jednym ze sposobów jest laserowe usuwanie blizn. Jest to stosunkowo młoda metoda, która nie wymaga interwencji chirurgicznej. Jej zaletą jest to, że nie ma znaczenia jaki charakter ma zmiana na skórze oraz w jaki sposób ona powstała. Zabieg ten również nie wymaga specjalnego przygotowania. Jedyne o czym musimy pamiętać gdy się na niego zdecydujemy to to, aby nasza skóra była czysta oraz pozbawiona np. opryszczki. Warto również na kilka dni przed nim zrezygnować z zażywania, niektórych leków w tym np. antybiotyków.

O czym należy pamiętać już po przeprowadzeniu zabiegu? Nie wiąże się on z uszkodzeniem zewnętrznej warstwy skóry, dlatego nie jest koniczna długo rekonwalescencja. Jednak mimo tego warto pozostać dwa dni w domu, ponieważ usuwanie blizn powoduje, że miejsce zabiegu będzie zaczerwienione oraz podatne na ból. Dodatkowo niewskazane jest używanie kosmetyków, które mogą podrażnić ranę. Sam obrzęk oraz zaczerwienienie zniknie ze skóry po około 2-3 tygodniach. Po tym czasie podejmowana jest decyzja czy efekt jest satysfakcjonujący czy jednak konieczne będzie powtórzenie zabiegu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About the Author

-

Wszystkie prawa zastrzeżone