Published On:

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg zamykania naczynek?

Share This
Tags

Zabieg zamykania naczynek to obecnie jeden z popularniejszych sposobów, by pozbyć się szpecących pajączków na nogach czy twarzy

Jednocześnie jest to jeden z bezpieczniejszych zabiegów, który nie wymaga nacinania skóry lub innych, mocno inwazyjnych działań. Dzięki temu możliwy jest szybki powrót do normalnych czynności. W jaki sposób zamyka się naczynka krwionośne i dlaczego warto zdecydować się na zabieg tego typu?

Popękane naczynka krwionośne

Popękane naczynka krwionośne mogą być widoczne w formie tak zwanych pajączków. Mogą przybrać również formę rumienia w określonym miejscu. Za każdym razem jednak problem ten nie jest zwykle wyłącznie problemem kosmetycznym. Dlatego konieczne jest nie tylko przeprowadzenie odpowiedniego zabiegu, ale także konsultacja z lekarzem w sprawie dalszej kuracji. Tylko odpowiednie leczenie może zapobiec wystąpieniu zmian ponownie. Na sam zabieg zamykania naczynek warto się zdecydować, ponieważ obecnie możliwe jest praktycznie nieinwazyjne działanie tego typu.

Jak przeprowadzany jest zabieg zamykania naczynek?

Zamykanie naczynek może być przeprowadzane na kilka sposobów. Najmniej inwazyjny z nich to zabieg przeprowadzany przy pomocy laserowej wiązki. Jednocześnie jest to jeden z zabiegów bezpieczniejszych. Należy jednak pamiętać, że laserowe zamykanie naczynek jest możliwe zazwyczaj tylko wtedy, gdy zmiany są stosunkowo niewielkie. Jeśli naczynie jest bardzo duże, często możliwe jest użycie laserowego światła, jednak i tak konieczny jest bardziej inwazyjny zabieg, polegający na wyciągnięciu nieprawidłowo działającej żyły.

Przed zabiegiem z użyciem światła laserowego powinien być przeprowadzony dokładny wywiad. Istnieje bowiem szereg przeciwwskazań do tego typu działania. W przypadku niewielkich zmian może wystarczyć przeprowadzenie tylko jednego zabiegu, jednak zazwyczaj potrzeba ich kilka, by naczynie przestało być widoczne. Sam zabieg zazwyczaj jest niemal nieodczuwalny, jeśli w danym gabinecie są stosowane nowoczesne maszyny z systemem chłodzenia skóry.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About the Author

-

Wszystkie prawa zastrzeżone