Published On:

Metody leczenia stomatologicznego – leczenie kanałowe

Share This
Tags

Endodoncja, inaczej leczenie kanałowe jest przeprowadzane w kilku przypadkach, szczególnie wtedy, kiedy Lekarz stomatolog ma do czynienia z chorobami miazgi zębowej. To ona bowiem odpowiada za „życie” każdego zęba. Zabieg dentystyczny, i samo leczenie kanałowe jest przeprowadzane w chwili, kiedy dany ząb był już wcześniej poddawany leczeniu, i jest to w tej chwili najlepsze dla niego rozwiązanie.

Poza tym dentysta proponuje klientom leczenie kanałowe w Krakowie w chwili, kiedy mamy do czynienia z urazem odpowiedzialnym za jego obumarcie, bądź też, kiedy mamy do czynienia z nieszczelną plombą tudzież głębokimi ubytkami próchnicowymi (najczęstsza przyczyna).

Jak wygląda przebieg takiego leczenia kanałowego?

Na pierwszej wizycie w gabinecie stomatologicznym specjalista ocenia ogólny stan zęba i dziąseł. Następnie rozwierca go, żeby przyjrzeć się jego zmianom wewnątrz, Bardzo często się zdarza, ze lekarz oprócz włożenia do zęba lekarstwa, przypisuje również antybiotyk doustny mający pomóc w pozbyciu się stanu zapalnego oraz bakterii odpowiedzialnych za jego wywołanie, a także umożliwiającego kontynuowanie leczenia.

Na kolejnych wizytach stomatolog będzie starał się wytyczyć kanały i je oczyścić, żeby później wprowadzić materiał je wypełniający. W zależności od tego, czy przypisana kuracja poskutkowała, dokończenie leczenia kanałowego może odbyć się po zatruciu zęba.

Czy ząb leczony kanałowo jest martwy?

leczenie-zębaNiestety zęby leczone kanałowo można uznać za martwe z tego względu, iż usuwane są z nich nerwy. Nie przeszkadza to jednak w normalnym funkcjonowaniu, przy jedzeniu i przegryzaniu pokarmów. Jest to sposób jeden z korzystniejszych, jeśli chcemy uratować ząb. Oczywiście taki ząb jest narażony na ukruszenia, nie należy więc gryźć twardych rzeczy, i należy dbać odpowiednio o jamę ustną i stan dziąseł. Należy również trzymać się wytycznych lekarza stomatologa, oraz kontrolować stan uzębienia. Ponieważ jego zniszczenie będzie wiązało się już jedynie z wyrwaniem, a do tego z pewnością nie chcielibyśmy doprowadzić. Warto więc zadbać o stan jamy ustnej.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About the Author

-

Wszystkie prawa zastrzeżone