Published On:

Najczęstsze przyczyny infekcji intymnych

Share This
Tags

Infekcja pochwy to dosyć wstydliwa, ale też częsta przypadłość. To własne infekcje pochwy są jedną z częstszych przyczyn, z jakich kobiety odwiedzają gabinet ginekologiczny. Jest to infekcja, która może dotyczyć praktycznie każdej kobiety. Bez względu na wiek czy prowadzone przez nią życie intymne.

Infekcje intymne wynikają z zaburzenie naturalnej flory bakteryjnej, występującej w pochwie i mogą być wywołane przez grzyby, pasożyty, jak i bakterie. Istnieje szereg różnych przyczyn wywołujących infekcje intymne. Jeśli chodzi o kobiety aktywne seksualnie to bardzo często przyczyna infekcji intymnych jest zbyt częsta zmiana partnerów czy tzw. przygodny seks. Musimy bowiem pamiętać, że grzyby czy bakterie w bardzo łatwy sposób przenoszą się drogą płciową.

Z tego powodu bardzo często źródłem zakażenia może być nasz partner seksualny. Jednak to nie jedyna przyczyna infekcji pochwy, o czym można przeczytać z porad lekarza na Albothyl.pl. Bardzo często z tego typu problemami mają kobiety, które nie rozpoczęły jeszcze życia seksualnego.

Na infekcje pochwy może bowiem wpływać między innymi również zaburzenie miesiączkowania. Nieregularne czy bardzo obfite miesiączki również mogą mieć wywoływać infekcje intymne. Podobnie jak tampony czy zbyt rzadkie wymienianie wkładek higienicznych. Bardzo często z infekcjami pochwy borykają się także kobiety po poronieniu lub też te, które przeszły jakieś zabieg ginekologiczny. Częsta przyczyna infekcji pochwy to także niewielka lub też wręcz przeciwnie nadmierna higiena. Podczas zbyt częstego podmywania się zwłaszcza jakimiś ostrymi środkami może bowiem dojść do wypłukania się naturalnej flory bakteryjnej.

Kiedy już mowa o florze bakteryjnej warto przejść do jeszcze jednej stosunkowo częstej przyczynie infekcji intymnej. Bardzo często jest też tak, że dopiero co udało nam się wyjaśnić z jakiejś paskudnej anginy czy zapalenia płuc, a już dopada nas zapalenie pochwy. Z czego to wynika? Wszystkiemu winna jest antybiotykoterapia. Antybiotyk mimo, że bardzo skuteczny w zwalczaniu infekcji nie jest w stanie rozpoznać złej i dobrej bakterii. Zabijając te dobre przyczynia się zaś do powstawania infekcji.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About the Author

-

Wszystkie prawa zastrzeżone