Published On:

Profichol Forte – wskazania i przeciwwskazania

Share This
Tags

Podwyższony poziom cholesterolu we krwi ma bezpośredni wpływ na choroby serca oraz schorzenia układu krążenia. Jego obniżenie wiąże się z koniecznością zmiany trybu życia oraz codziennej diety. Lekarze zalecają także przyjmowanie pomocniczo środków farmaceutycznych. Z myślą o osobach borykających się z problemem podwyższonego cholesterolu stworzony został Profichol Forte.

Preparat ten wykazuje dwutorowe działanie. Wpływ na to ma przede wszystkim jego skład. Lek zawiera bowiem kompozycję monakoliny K (fitostatyna) z witaminami B6, B12 i kwasem foliowym. Profichol Forte wspomaga utrzymanie optymalnego poziomu szkodliwego cholesterolu.

Co to za substancja?

Monakolina K w medycynie określana jest także mianem lovastatyny. Substancja ta jest ekstraktem powstałym z ryżu czerwonego. Pozyskuje się ją poprzez proces fermentacji ryżu grzybem Monascus purpures. Monakolina K wykazuje udowodnione medycznie działanie na utrzymanie właściwego poziomu cholesterolu we krwi. Składnik ten zapobiega rozwojowi chorób serca oraz układu krążenia (choroby sercowo-naczyniowe). Substancja owa wpływa na poziom LDL-cholesterolu, który zawarty jest w osoczu.

Zawarte w preparacie Profichol Forte witaminy z grupy B wpływają zaś na cały proces metabolizmu komórkowego. Powszechnie uchodzą także za jeden z filarów większości naturalnych procesów przeprowadzanych przez organizm ludzki. Witamina B6 i kwas foliowy obniżają produkcję aminokwasu homocysteina (cholesterol XXI wieku powstały w procesie trawienia produktów zawierających w swoim składzie białka zwierzęce).

W procesie metabolizmu homocysteiny bierze udział również witamina B12, która dodatkowo ma wpływ na proces podziału komórek.

Działanie

Profichol Forte pozwala zachować optymalny poziom cholesterolu oraz homocysteiny we krwi. Zalecany jest więc profilaktycznie w przypadku zagrożenia chorobami serca oraz schorzeniami układu krwionośnego. Lekarze polecają preparat także w pierwotnej profilaktyce hipercholesterolemii.

Przeciwwskazaniem do przyjmowania leku jest nadwrażliwość na składniki preparatu. Profichol Forte przeznaczony jest dla osób dorosłych (powyżej 20 roku życia). Nie można przyjmować go w czasie ciąży i okresie karmienia piersią. Suplementu nie wolno również łączyć z innymi statynami oraz sokiem z grejpfrutów.

W przypadku chorób wątroby, lek można przyjmować jedynie pod ścisłą kontrolą lekarza.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -10 (from 38 votes)
Profichol Forte – wskazania i przeciwwskazania, -26% based on 38 ratings

About the Author

-

Wszystkie prawa zastrzeżone