Published On:

Skuteczne i bezpieczne metody wybielania zębów

Share This
Tags

Skuteczne i bezpieczne metody wybielania zębów oferuje wiele firm na rynku odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie tego typu produktami. Szeroka oferta produktów skierowana jest do osób które chcą odmienić wygląd swoich zębów oraz zadbać o ich zdrowie w warunkach domowych. Należy zaznaczyć, że wybielanie zębów jeszcze kilkanaście lat temu mogliśmy przeprowadzić jedynie w gabinetach dentystycznych. Obecnie niemal identycznym rozwiązaniem są nakładki żelowe, które w porównaniu z uformowaną formę dentystyczną dla pacjenta, każdy może sobie ukształtować w zakupionym zestawie.

Szeroka oferta artykułów do usuwania odbarwień powstałych na zębach to

  • pasty wybielające,
  • paski wybielające,
  • żele wraz z nakładkami.

Pasty wybielające szkliwo zębów

Pierwszy rodzaj – pasty wybielające zastępują z powodzeniem zwykłe pasty, ponieważ mają dokładnie takie same właściwości i zapobiegają, zwalczają próchnice oraz kamień nazębny. Zawarta w nich niewielka ilość środków polerujących zawartych w paście wybiela zęby i miejsca w których gromadzą się plamy. Pastę należy stosować dwa razy dziennie, a na pierwsze rezultaty trzeba poczekać około 2-4 tygodnie.

Paski wybielające

Nie mniej popularne paski wybielające, nakłada się na 20 minut i nawet po pierwszym razie można zauważyć różnicę. Dentyści w wielu przypadkach zalecają stosowanie pasków wybielających jako podkładki od których zaczyna się proces wybielania zębów. Paski wybierane są także w celu utrzymania przez dłuższy czas rezultatu wcześniejszego wybielania i jest to skuteczne kiedy chcemy szybko odświeżyć swoje zęby.

Żele wybielające z nakładkami

Żele z nakładkami dają maksymalny efekt po 10 dniach. Sposobem działania kuracja jest niemal identyczna z tą u dentysty. Formę nakładki kształtujemy w zakupionym zestawie, a dentysta formuje formę dentystyczną dla pacjenta w swoim gabinecie. Każdy zestaw wyposażony jest w szczegółową instrukcję obsługi, dzięki której można wykorzystać wszystkie możliwości środków wybielających. Metody są bezpieczne i posiadają niewiele działań ubocznych. Podjęcie kuracji nie wymaga poświęcenia jej wiele czasu i nie jest też zadaniem trudnym.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About the Author

-

Wszystkie prawa zastrzeżone