Published On:

Jak wybrać odpowiednio gabinet stomatologiczny?

Share This
Tags

Wiele osób boi się wizyty u dentysty. Zawód jakim jest dentysta oraz sama wizyta u niego kojarzy się negatywnie. Od razu do głowy przychodzi nam odczucie bólu oraz dyskomfort siedzenia z otwartą buzią. Wielu z nas nie zdaje sobie jednak sprawy, że wizyta u dentysty może być jak najbardziej przyjemna. Wydaje się to nam mocno nieprawdopodobne, ale taka właśnie jest prawda. Klucz do sukcesu w tejże sprawie odgrywa sam gabinet stomatologiczny oraz wybór odpowiedniego stomatologa w danym gabinecie przyjmującego. Wcale tak łatwo nie będzie z wyborem gabinetu. Gabinetów w obecnych czasach jest cała masa. Nie liczy się jednak ilość, a jakość. Dla nas, czyli dla pacjentów lepiej jakby dostępny był nawet jeden gabinet, ale dobry i dentysta dokładny. Przy wyborze gabinetu stomatologicznego oraz stomatologa już konkretnego należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ofertę.

Oferta powinna być jak najbardziej szeroka. U stomatologa powinniśmy mieć możliwość wykonania każdej usługi, oczywiście związanej z zębami. Ceny nie powinny być bardzo wygórowane. Jednak co szczególnie przyciąga uwagę nie powinny to być także ceny zbyt niskie. Nie ma możliwości by ząb został wyleczony za pomocą środków wysokiej jakości i niskiej cenie. Za dobre rzeczy musimy dużo zapłacić. Nie ma innej możliwości.
Nowoczesny sprzęt – wyznacznikiem dobrego gabinetu.

Wiele osób także twierdzi, że wyznacznikiem dobrego gabinetu jest jak najbardziej dobry sprzęt. Nie da się ukryć, że standardy poszły naprawdę w górę i nie wyobrażamy sobie być przyjmowanym jako pacjent na fotelu stomatologicznym, który nie jest regulowany (wysokość, głębokość). Nie wyobrażamy sobie także, aby lekarz stomatolog nie miał asystentki czy też asystenta. Wiadomo, że sam lekarz stomatolog nie jest w stanie wykonać wszystkich czynności samodzielnie. Zarówno lekarz stomatolog jak i także jego asystent czy też asystentka powinni charakteryzować się wysoką kulturą osobistą i także odpowiednim podejściem do swoich pacjentów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About the Author

-

Wszystkie prawa zastrzeżone