Jak pielęgnować włosy?

CHIHTSAI.com.pl

Pielęgnacja włosów falowanych i kręconych

Włosy – jeden z najważniejszych elementów kobiecej urody. Nie dziwne więc, że Panie przykładają szczególną uwagę do pielęgnacji i wyglądu swoich włosów. W dzisiejszej publikacji przygotowaliśmy rady dla posiadaczek tak modnych ostatnimi czasy fal.

Czy pielęgnacja włosów falowanych jest inna? Jak dbać, wyczesywać, myć i odżywiać włosy falowane? O tym i wielu innych kwestiach przeczytają Państwo w dalszej części dzisiejszej publikacji. Zapraszamy do szczegółowej lektury!

Jak pielęgnować włosy falowane?

Różnica pomiędzy pielęgnacją włosów falowanych, a włosów prostych jest całkiem spora. Wynika to z faktu, iż naturalnie skręcone włosy mają inną strukture, są zdecydowanie bardziej łamliwe i wrażliwe. Dlatego też wymagają szczególnej pielęgnacji.

Czesanie

Wyczesywanie włosów falowanych powinno odbywać się przy użyciu grzebienia z szerokim rozstawem zębów. Dzięki temu unikniemy poplątania i nienaturalnego obciążenia dla włosów wynikającego z ciągnięcia.

Mycie

Suche, wrażliwe włosy należy myć szamponami w których skład wchodzą tylko lekkie detergenty. Świetnym rozwiązaniem mogą okazać się szampony dla dzieci i niemowląt. Można również odświeżać włosy odżywką do włosów. Z silnych detergentów powinniśmy korzystać nie częściej niż raz w tygodniu.

Stylizacja

Lokówki, prostownice, suszarki – to nie jest sprzymierzeniec włosów falowanych. Ich naturalny skręt i elastyczność może negatywnie reagować na ciepło. Dlatego też zalecamy wykorzystywanie suszarek z chłodnym nawiewem i unikanie urządzeń bazujących na temperaturze.

Stylizację sugerujemy robić wykorzystując pianki i stylizatory w sprayu.

Odżywianie

Oleje, maski i odżywki – to wszystko powinno znaleźć się w Twojej kosmetyczce jeśli pragniesz kompleksowo zadbać o włosy falowane.

Należy jednak pamiętać, że do włosów falowanych polecane są tylko niektóre oleje (winogronowy, słonecznikowy, jojoba, amla itd). Ponadto, warto wybierać odżywki i maski dedykowane dla włosów kręconych i falowanych.

Czego nie powinnaś robić włosom kręconym i falowanym?
O tym, że łatwiej zapobiegać, aniżeli odbudowywać – nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego też, aby uniknąć degradacji włosa – należy bezwzględnie ograniczyć niektóre procesy. O czym mowa?

 1. Powiedz „nie” prostownicy!
  Masz piękne loki/fale! Zrozum to, że prostowanie jest procesem absolutnie zbędnym. Tym bardziej, że na włosy falowane/kręcone wpływa niezwykle źle. Dlatego też, bezwzględnie rozstań się z prostownicą. Jeśli nie jest to możliwe – korzystaj tylko i wyłącznie z nowoczesnych urządzeń z jonizacją.
 2. Zrezygnuj z pianek, lakierów i żelów!
  Równie negatywnie, co prostownica – wpływać mogą wszelkie stylizatory chemiczne: pianki, żele, lakiery, gumy itd. Całkowita rezygnacja jest zatem wskazana. Alternatywnie stosować można odżywki usztywniające, bazujące na naturalnych składnikach.
 3. Chroń włosy przed słońcem!

  Promieniowanie UV potrafi doszczętnie zniszczyć nasze mieszki włosowe. Dlatego też, (w szczególności w okresie letnim) zaleca się stosować kapelusze/czapki. Co więcej, warto korzystać z szamponów i odżywek z filtrem UV.

 4. Nie farbuj!
  Farbowanie włosów kręconych to zabieg, który kobiety realizują z niezwykłą ochotą. Niestety proces farbowania negatywnie odbija się na strukturze włosa i znacznie go osłabia. Dlatego też, zalecamy realizować ów proces możliwie rzadko. Co więcej, koloryzację należy przeprowadzać zgodnie z instrukcją. Zalecamy wykorzystywać produkty z najwyższej półki!
 5. Nie zapominaj o podcinaniu końcówek!
  Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że podcinanie końcówek to zabieg, który jest absolutnie konieczny dla prawidłowego utrzymania włosów. Włosy podcinać należy przynajmniej raz na 1/2 miesiące.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Jak pielęgnować włosy?

Theme by Anders Norén