Jak pielęgnować włosy?

CHIHTSAI.com.pl

Przeszczep włosów – jedyne rozwiązanie na wypadanie włosów?

Wypadanie włosów to problem, który dosięga zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Jego leczenie może przybierać różne formy. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań oferowanych przez medycynę jest zabieg przeszczepienia włosów.

Przeszczep włosów to zabieg chirurgii plastycznej, który polega na wszczepieniu mieszków włosowych z okolic ciała, które nie są narażone na wypadanie włosów. Osoby, które podejmują się takiego zabiegu zazwyczaj zmagają się z łysieniem androgenowym. Z tym typem łysienia najczęściej mają do czynienia mężczyźni, gdyż hormon androgen jest hormonem męskim. Zabieg przeszczepu włosów niekoniecznie podlega tylko głowie, wiele kobiet decyduje się na przeszczep włosów brwi, rzęs, brody oraz klatki piersiowej.

Cena przeszczepów włosów zależy od zaawansowania łysienia oraz od miejsca, w którym ma nastąpić wszczepienie mieszków włosowych.

Jakie mamy metody przeszczepu włosów?
Pierwszą dość popularną metodą jest tak zwana metoda strip. Specjaliści pobierają pasek skóry owłosionej z okolicy tylnej lub bocznej głowy. Za pomocą nici kosmetycznych zszywają brzegi rany. Wycięty fragment jest dzielony na małej wielkości przeszczepy, które zawierają mieszki włosów. Zdaniem chirurgów, metoda ta jest szybka w wykonania i dzięki niej można uzyskać naprawdę dużą ilość przeszczepów. Jedyną wadą jest pozostawiona blizna w miejscu zszycia skóry.

Drugą równie popularną metodą jest metoda FUE. Podczas tego zabiegu specjalista pobiera pojedyncze zespoły mieszkowe za pomocą małego i cieniutkiego narzędzia. Przeszczepy umieszczane są w okolicy biorczej. Ten zabieg wykonywany jest rzadko i nie często polecany jest przez chirurgów ponieważ zdecydowanie dłuższy jest zabieg procedury niż w przypadku metody strip. Przeszczep włosów staje się coraz popularniejszy wśród mężczyzn, którzy od dawna zmagają się z łysieniem a ich odbicie w lustrze powoduje złe samopoczucie, a nawet depresje.

Czy przeszczep włosów to jedyne rozwiązanie na łysienie?
XXI wiek to nie tylko postęp technologiczny. To także zdecydowany rozwój medycyny, która umożliwia odbudowę utraconych włosów i stymulację porostu nowych – bez udziału inwazyjnych zabiegów.

Istnieje wiele różnych środków, które pozwalają pozbyć się problemu łysienia. Zdecydowanie najpopularniejszą ich formą są tabletki. Wśród nich najpopularniejsze to Propecia oraz Profolan.

Szampony na łysienie
W ostatnim czasie, głównie za sprawą kampanii telewizyjnych i radiowych – można było zauważyć zwiększone zainteresowanie preparatami na łysienie w formie szamponów. Niestety, ich skuteczność w przypadku leczenia zdiagnozowanych chorób (łysienie na tle androgenowym, łysienie plackowate) nie należy do najwyższych. Owszem, środki te są skuteczne, ale tylko jako wsparcie dla kompleksowych terapii. Pełnią raczej rolę „lepszej” odżywki, aniżeli szamponu stymulującego porost nowych włosów.

Tabletki na łysienie
Wspomniane przez nas tabletki na łysienie, mają różną skuteczność. W zależności od składu, klasyfikowane są jako: suplementy lub leki. To rozwiązania cieszące się ogromną popularnością. Nie mniej jednak – przed wyborem zalecamy zaznajomić się z opiniami/recenzjami na temat konkretnego produktu.

Domowe sposoby na łysienie
Alternatywnym rozwiązaniem dla często drogich produktów wspomagających walkę z łysieniem są domowe sposoby. Oczywiście, owe rozwiązania są nieco mniej efektywne. W każdym razie – warto je stosować. Niekiedy są w pełni wystarczające dla rozwiązania problemu.

Największą popularnością cieszy się maseczka jajkowa, której bazę stanowią – co oczywiste – jajka. Wystarczy je ubić, dodać odrobinę oliwy z oliwek i delikatnymi, kolistymi ruchami, wmasować w skórę głowy. Maseczka jajkowa to prawdziwa bomba witaminowo-mineralna dla skóry i włosów. Działa regenerująco i stymulująco.

Innym, domowym rozwiązaniem są płukanki. To, skuteczne metoda, która ma charakter odżywczo-pobudzający. Świetnie sprawdzą się napary z suszu: szałwii oraz pokrzywy zwyczajnej.

Masaże stymulujące porost włosów
W ostatnim czasie, sporo uwagi poświęca się również alternatywnym metodom leczenia łysienia, a konkretniej – różnego rodzaju masażom. Skuteczność tego rozwiązania jest jednak wątpliwa. Co prawda, poprawa ukrwienia sprzyja porostowi włosów – nie mniej jednak nie w takim stopniu jak oczekiwałaby osoba borykająca się z wypadaniem włosów.

 

 

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Jak pielęgnować włosy?

Theme by Anders Norén