Published On:

Jak dbać o bezpieczeństwo jazdy na rowerze?

Share This
Tags

Według minimalistów rower to idealny substytut samochodu. Pod względem kosztów ten środek transportu wypada znakomicie. Wystarczy tylko siła człowieka, by pokonać, faktycznie rzecz biorąc dowolny dystans. Niestety właściciele pojazdów spalinowych wyśmiewają i często ignorują rowerzystów, uważając ich za zbędnych uczestników ruchu drogowego, a tak być na pewno nie powinno. Każdy rowerzysta mając przed sobą taką perspektywę musi zadbać o własne bezpieczeństwo. Jakimi metodami? Na pytanie odpowiada artykuł.

Główne narzędzia zapewniające bezpieczeństwo rowerowej jazdy

Przygotuj się i zdaj test z podstawowych zasad ruchu drogowego. Karta rowerowa już praktycznie nie obowiązuje. Przeciętny rowerzysta nie zna wszystkich reguł zachowania na jezdni. To właśnie tutaj tkwią największe dysproporcje we wzajemnym zrozumieniu. Szacunek do każdego uczestnika ruchu drogowego to fundament bezpiecznego ukończenia trasy. Kolejna sprawa dotyka przygotowania optymalnej odzieży, najlepiej wzmocnionej, termoaktywnej. Do tego kask, ochraniacze. Muszą być wygodne i mocne. Po spotkaniu z ziemią należy je wymienić na nowe. Nie warto w tym zakresie szukać oszczędności. Zainwestuj w nakładki podświetlane na szprychy oraz mocne lampki z przodu i z tyłu roweru. Kamizelka odblaskowa też nie zaszkodzi, niezależnie od pory dnia. Rowerzyści przygotowani we wskazany sposób mają największe szanse uniknięcia potencjalnych kłopotów. Co interesujące bezpieczeństwo zwiększają umiejętności jazdy. Warto sprawdzać się od czasu do czasu w specjalistycznych rajdach, na różnym terenie, nie bać się pokonywania przeszkód podczas jechania z dużą prędkością. To bardzo ważne, aby wyczuć własny rower. Zainteresuj się także zmianą opon dwudziestek szóstek na dwudziestki dziewiątki (wartości mierzone w calach). Większe opony generują maksymalną pewność i płynne wchodzenie w przeszkody terenowe.

Zaufaj profesjonalnemu przygotowaniu

Podsumowując, bezpieczeństwo jazdy na rowerze zwiększa wiedza, techniczne przygotowanie, wyczucie i na pewno maksymalna koncentracja. Rowery górskie to doskonałe środki codziennego transportu, wzbudzające pozytywne skojarzenia odnośnie wzmacniania sylwetki i pracy serca. Połączenie przyjemnego z pożytecznym to świetna inwestycja. Zadbaj o własne interesy na drodze, szanuj innych jej uczestników, a nic złego ci się nie stanie.

Kupując rower od znanego producenta mamy także pewność, że w ten sposób zapewniamy sobie dodatkowe bezpieczeństwo, głównie poprzez wysoką jakość części montowanych w tego typu jednośladach, które przed trafieniem do sklepów są także testowane.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About the Author

-

Wszystkie prawa zastrzeżone