Jak pielęgnować włosy?

CHIHTSAI.com.pl

Wpływ wysokiej temperatury na włosy

Oczywistością jest fakt, iż włosy nie przyjaźnią się z wysoką temperaturą. Od dawna wiadomo, że urządzenia takie jak suszarki, prostownice czy lokówki nie mają zbyt dobrego wpływu na kondycję naszych włosów. Nie oznacza to jednak, że musimy z nich całkowicie rezygnować. Ważnym jest by korzystać z w/w urządzeń rozsądnie.

Na prostownicach i suszarkach wyższej jakości możemy precyzyjnie ustawić temperaturę, która będzie bezpieczna dla naszych włosów. Podczas suszenia temperatura powinna oscylować w granicach 50-60 stopni Celsjusza. W przypadku korzystania z prostownicy – 170 stopni, a w przypadku włosów kręconych – 200 stopni.

Różnica temperatur w przypadku stosowania różnych urządzeń wynika z kilku czynników. Przede wszystkim chodzi o czas działania temperatury na włosy. Dodatkowym czynnikiem jest również fakt, że w przypadku suszenia na włosy oddziałuje również powietrze.

W jaki sposób włosy ulegają zniszczeniu?

Wysoka temperatura sprawia, że woda naturalnie znajdująca się we włosach zamienia się w parę wodną. Kreatyna zostaje zniszczona, a to z kolei wpływa na brak sprężystości i kruchość włosa. W rezultacie włosy są nadmiernie łamliwe.

„Tak” czy „nie” dla nowoczesnej technologii?

Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo różnego rodzaju sprzętu do suszenia i stylizacji włosów. Rozbieżność cenowa jest ogromna. Od kilkudziesięciu złotych do prawie tysiąca złotych. To mówi samo za siebie. Za ceną idzie: jakość, wytrzymałość, marka i przede wszystkim bezpieczeństwo.

Jedno jest pewne – jeśli chcemy cieszyć się dobrą kondycją naszych włosów przy jednoczesnym wykorzystywaniu urządzeń wykorzystujących wysoką temperaturę do stylizacji naszych włosów, to powinniśmy nie oszczędzać przy ich zakupie.

Ponadto, należy pamiętać o tym by nie popadać w ciąg systematyczności. Wykorzystywanie tego typu urządzeń powinno być sporadyczne i ograniczać się do kilku razy w miesiącu. Dodatkowo, sugeruje się wykorzystywać środki termoochronne.

Wpływ słońca na nasze włosy
Wiele osób zapomina, że degradujący wpływ na włosy mają nie tylko prostownice, suszarki i lokówki. Negatywnie na kondycji mieszka włosowego odbija się również promieniowanie UV. Należy go bezwzględnie unikać – ograniczając ekspozycję włosów na słońce i nie korzystając z solariów.

W lecie zaleca się wykorzystywać kosmetyki z filtrem UV. Największą efektywnością pochwalić się mogą przede wszystkim niezmywalne odżywki w postaci sprayów. Ochrona tego typu jest zdecydowanie najtrwalsza.

Jak chronić włosy przed wysoką temperaturą?
Nie trzeba nikogo przekonywać, że profilaktyka jest znacznie łatwiejsza, aniżeli ewentualna odbudowa zniszczonych włosów. Z tego też względu, zachęcamy skorzystać z 10 wskazówek, które sprawią, że Twoje włosy będą zdrowe i piękne.

  1. Korzystaj z szamponów z najwyższej półki. Droższy kosmetyk to wyższa jakość produktu.

  2. Przy każdorazowej kąpieli włosów, korzystaj z odżywek wzmacniających.

  3. W przypadku diagnozy jakichkolwiek zniszczeń włosa – reaguj poprzez stosowanie odżywek odbudowujących.

  4. Chroń włosy przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi (mocnym słońcem, silnym wiatrem, mrozem oraz kwaśnymi deszczami).

  5. Nie stosuj mocnych upięć.

  6. Korzystaj z suszarek tylko i wyłącznie z zimnym nawiewem.

  7. Nie używaj stylizatorów chemicznych (lakierów, pianek, żelów itp.).

  8. Zadbaj o prawidłowe nawyki żywieniowe. Dieta powinna być zdrowa, zbilansowana i pełnowartościowa.

  9. Stosuj suplementy diet. W szczególności polecamy wykorzystać biotynę oraz kompleksy witaminowo-mineralne.

  10. Stosuj domowe rozwiązania pielęgnacyjne: maseczkę z jajek, płukanki z ziół, miód oraz wiele innych.

Pamiętaj: włosy są bardzo delikatne. Uszkodzenie ich struktury jest więcej, niż prosta. Z kolei – odbudowa bywa czasochłonna i bardzo kosztowna. Z tego też względu zachęcamy do bezustannej, codziennej profilaktyki.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Jak pielęgnować włosy?

Theme by Anders Norén