Published On:

Czym jest karboksyterapia?

Share This
Tags

Karboksyterapia jest zabiegiem, który polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Jego właściwości w medycynie są szeroko znane i wykorzystywane z powodzeniem od wielu lat. Już w latach 30. XX wieku francuscy kardiolodzy stosowali ją w leczeniu osób cierpiących na niewydolność żylną. Od lat 90. dwutlenek węgla stosowany jest również w leczeniu troficznych zmian skóry w przebiegu cukrzycy i miażdżycy.

Działanie karboksyterapii

terapia-dwutlenkiem-wegla

Wprowadzony pod skórę dwutlenek węgla poprawia jej wygląd is tan. Wykorzystuje się go w medycynie estetycznej w walce z rozstępami, cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej oraz łuszczycą i wypadaniem włosów. Zabiegi wykorzystujące karboksyterapię stosuje się także jako sposób na usuwanie zmarszczek. Dwutlenek węgla w odpowiednich dawkach pomaga opóźnić proces starzenia się skóry.
Dwutlenek węgla, który znajduje się w organizmie reguluje przepływ krwi. Powoduje rozszerzanie się naczyń krwionośnych, stymuluje skórę do produkcji kolagenu. Rozbija także nagromadzony tłuszcz. Infuzja dwutlenku węgla prowadzi do zwiększonego przepływu krwi i tlenu do określonego obszaru. Poprawie ulega mikrokrążenie i praca komórek. Odpowiedź na wprowadzenie CO2 stanowi reakcja zapalna, co stymuluje produkcję kolagenu.

Na dwutlenek węgla bardzo wrażliwe są zwłaszcza komórki tłuszczowe. Wprowadzony do nich częściowo ulega przemianie w kwas mlekowy, który rozpuszcza tłuszcz. Zwiększone ukrwienie powoduje drenaż limfatyczny, poprawę metabolizmu i wydalanie uwolnionego tłuszczu.

Zabieg karboksyterapii polega na wprowadzaniu pod skórę dwutlenku węgla, odbywa się to za pomocą specjalnej aparatury, która reguluje jego ilość i temperaturę. Jest on praktycznie bezbolesny i powoduje jedynie uczucie lekkiego kłucia. Dwutlenek węgla bardzo szybko rozprzestrzenia się w tkankach. Na skórze widoczne są wówczas chwilowe uwypuklenia.

Zabieg najlepiej wykonywać jest w kilku seriach. W leczeniu cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej efekt widoczny jest zwykle po okresie od 6 do 12 tygodni. Redukcja zmarszczek czasem udaje się już po jednym zabiegu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About the Author

-

Wszystkie prawa zastrzeżone