Published On:

Jak jeść, by zbić wysoki poziom cholesterolu?

Share This
Tags

Coraz więcej Polaków zaczyna przybierać na wadze. Powoli przestaje się to stawać problemem jednostek, za to zaczyna być chorobą cywilizacyjną. A za otyłością idą problemy związane z wysokim poziomem cholesterolu. Im on większy, tym większe istnieje zagrożenie chorobami wieńcowymi. Na szczęście istnieje tani, aczkolwiek bardzo trudny i czasochłonny sposób na zbicie tego poziomu. Na początek jednak nieco informacji o tym, czym jest cholesterol.

Czym jest hipercholesterolemia?

Zbyt wielka ilość cholesterolu we krwi może prowadzić do zaburzenia równowagi biologicznej w naszym organizmie. Hipercholesterolemia jest niczym innym jak wysokim poziomem cholesterolu. Lekarze w toku badań krwi byli w stanie określić, jaki poziom uznajemy za optymalny dla naszego ciała. Poniższa tabela przedstawia właśnie taki podział:

poziom cholesterolu ogólnego Prawdopodobne powikłania
< 200 mg/dl bardzo niski poziom cholesterolu, nie istnieje ryzyko powikłać chorobowych
200-239 mg/dl poziom graniczy zdrowego cholesterolu, należy zacząć dbać o zdrowie
240 mg/dl i powyżej wysoki poziom cholesterolu, istnieje 2-krotne ryzyko zachorowania na choroby wieńcowe oraz miażdżycę

Sposoby na wysoki cholesterol

Pamiętacie o tym tanim sposobie na zwalczenie wysokiego poziomu cholesterolu? Nie wymaga on stosowania medycznych suplementów ani obecności lekarskiej. Cała sztuka sprowadza się do odpowiedniej diety cholesterolowej.

Zastąpienie czerwonego, tłustego mięsa, nabiałów oraz jajek drobiem, rybami oraz warzywami sprawi, że będziemy w stanie powoli, lecz skutecznie zbijać cholesterol w naszym organizmie. Ponadto spożywanie mięsa ryb pozytywnie wpłynie na pracę naszego serca, ponieważ zawarty w ich tłuszczu kwas omega-3 poprawia stan naczyń wieńcowych.

Również warzywa pozytywnie wpłyną na wysoki poziom cholesterolu, jako że uzupełnią witaminy, poprawią perystaltykę jelit oraz nie zawierają tłuszczy nasyconych, a zatem nie będą podnosić nam poziomu cholesterolu podczas trwania diety.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 4 votes)
Jak jeść, by zbić wysoki poziom cholesterolu?, 0% based on 4 ratings

About the Author

-

Wszystkie prawa zastrzeżone