Published On:

Krem przeciwzmarszkowy do cery naczynkowej

Share This
Tags

krem do cery naczynkowej

Cera naczynkowa to ogólnie rzecz ujmując cera wrażliwa. Ma ona skłonności do zaczerwienienia, do podrażnień i do pękania pojedynczych naczynek. Bardzo trudno jest zamaskować jej naturalny wygląd kosmetykami. Dlatego też osoby posiadające taki typ cery mają bardzo często problem z dopasowaniem do siebie idealnych kosmetyków. Zarówno tych pielęgnujących cerę, jak i stosowanych przy wykonywaniu makijażu.

Jakie właściwości powinien mieć krem do skóry naczynkowej?

Skóra naczynkowa jest skórą ze specyficznymi wymaganiami. Dlatego też w takim przypadku nie można stosować tylko zwykłych kremów, przykładowo łagodzących czy też nawilżających. Potrzebna jest dużo bardziej specjalistyczna ochrona naskórka. Na co należy zwrócić uwagę w kremie? Warto by miał on w swoim składzie witaminę K, która wzmacnia naczynka. Należy unikać natomiast kremów z parabenami, ponieważ prowadzą one do jeszcze większych podrażnień i zaczerwienień. W przypadku posiadaczy takiej cery ważne jest także chronienie jej przed szkodliwymi promieniami UV. Dlatego latem krem koniecznie powinien mieć filtr. Zimą natomiast minimum SPF 20. Podrażnienia i zaczerwieniania występujące na takiej cerze, powinny być łagodzone poprzez składniki o działaniu kojącym, nawilżającym. Można tutaj za przykład wziąć naturalny aloes, łagodzący wszelkie podrażnienia skóry.

Czy krem do skóry naczynkowej może być jednocześnie przeciwzmarszczkowy?

Wiele kobiet wychodzi z założenia, że kremy przeznaczone do cery naczynkowej, mogą odpowiadać tylko i wyłącznie na potrzeby takiej skóry. Tymczasem obecnie tworzone są zaawansowane formuły, w których pod uwagę bierze się także potrzeby skóry dojrzałej, starzejącej się. Dlatego w składzie oprócz substancji typowych dla pielęgnacji związanej ze skórą naczynkową, pojawiają się także składniki wspierające walkę ze zmarszczkami. Skład zatem idealnie ze sobą harmonizuje łącząc wymagania skóry starzejącej się, z tą niezwykle wrażliwą.
Jednym z kremów łączących w sobie te dwie właściwości, jest między innymi przeciwzmarszczkowy krem na dzień łagodzący rumień: https://www.pollenaewa.com.pl/nasze-marki/eva-dermo-red-off/przeciwzmarszczkowy-krem-na-dzien-lagodzacy-rumien/. Zawiera on w sobie ekstrakt z kasztanowca i Trokserutynę, które działają ochronnie na naczynka. Natomiast działanie przeciwzmarszczkowe wykazuje poprawiający elastyczność skóry kwas hialuronowy oraz redukujący głębokość zmarszczek mocznik. Natomiast zawarty w kremie zielony pigment, daje optyczne wrażenie redukcji zaczerwienień. Krem ten zatem spełnia wymagania nie tylko skóry naczynkowej, ale również i starzejącej się.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About the Author

-

Wszystkie prawa zastrzeżone