Krytyczny niedobór witaminy D w organizmie dorosłego człowieka
Dlaczego warto uważać na niedobór witaminy D?
Ludzki organizm to skomplikowana maszyna biologiczna. Jeżeli nie dostarczasz jej właściwego paliwa pogarszasz po prostu wiele funkcji użytkowych, a ostatecznie doprowadzasz ciało do totalnej degradacji. W artykule poznasz skutki niedoboru witaminy D dla ciała. Niestety skutki tego niedoboru są dość poważne z perspektywy długoterminowej. Nowoczesne badania nad witaminą D pokazują, że ma ona znacznie większe znaczenie niż się do tej pory sądziło. Oto skrót najważniejszych informacji.
Niedobór witaminy D krytyczny dla całego organizmu
Najnowsze badania prowadzone nad witaminą D pokazują jasno, że odpowiada ona za wiele krytycznych funkcji w organizmie. Witamina D bierze udział w przekazywaniu wapnia do komórek. To nie tylko kwestia odpowiadająca za stan kości. Z czym zatem wiąże się odczuwanie niedoboru witaminy D? Przede wszystkim zaczynasz odczuwać bóle mięśni najczęściej połączone z bezsennością. Do tego dochodzi ogólna słabość organizmu. W wielu przypadkach niedobór witaminy D utożsamia się z depresją. Człowiek przy niedoborze odczuwa stałe zmęczenie, przygnębienie, po prostu nie chce mu się nic robić. W późniejszym wieku niedobór witaminy D prowadzi do degradacji kości. To dość duży problem mający wiele wspólnego z osteoporozą.
W jaki sposób podchodzić do prawidłowej suplementacji witaminą D?
Teraz pojawia się pytanie, w jaki sposób uzupełniać braki witaminy D w organizmie? Masz właściwie dwa rozwiązania. Pierwsze dotyczy suplementacji zewnętrznej na podstawie preparatów. Drugie rozwiązanie to udoskonalenie codziennej diety, np. większą ilością oryginalnego masła, wątróbką, jajkami. Niestety witamina D z jedzenia nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ dostarczysz w ten sposób zaledwie kilkunastu – kilkudziesięciu procent właściwych składników. Witamina D jest ogólnie tania, łatwo dostępna, często połączona z innymi witaminami. Zapoznaj się z warunkami niedoboru, a na pewno szybko dojdziesz do optymalnej formy zdrowotnej. Czy teraz temat witaminy D nieco bardziej cię zainteresował?
Ostatnio nas skomentowali