Published On:

Krytyczny niedobór witaminy D w organizmie dorosłego człowieka

Share This
Tags

Dlaczego warto uważać na niedobór witaminy D?

Ludzki organizm to skomplikowana maszyna biologiczna. Jeżeli nie dostarczasz jej właściwego paliwa pogarszasz po prostu wiele funkcji użytkowych, a ostatecznie doprowadzasz ciało do totalnej degradacji. W artykule poznasz skutki niedoboru witaminy D dla ciała. Niestety skutki tego niedoboru są dość poważne z perspektywy długoterminowej. Nowoczesne badania nad witaminą D pokazują, że ma ona znacznie większe znaczenie niż się do tej pory sądziło. Oto skrót najważniejszych informacji.

kobieta-z-witaminami

Niedobór witaminy D krytyczny dla całego organizmu

Najnowsze badania prowadzone nad witaminą D pokazują jasno, że odpowiada ona za wiele krytycznych funkcji w organizmie. Witamina D bierze udział w przekazywaniu wapnia do komórek. To nie tylko kwestia odpowiadająca za stan kości. Z czym zatem wiąże się odczuwanie niedoboru witaminy D? Przede wszystkim zaczynasz odczuwać bóle mięśni najczęściej połączone z bezsennością. Do tego dochodzi ogólna słabość organizmu. W wielu przypadkach niedobór witaminy D utożsamia się z depresją. Człowiek przy niedoborze odczuwa stałe zmęczenie, przygnębienie, po prostu nie chce mu się nic robić. W późniejszym wieku niedobór witaminy D prowadzi do degradacji kości. To dość duży problem mający wiele wspólnego z osteoporozą.

W jaki sposób podchodzić do prawidłowej suplementacji witaminą D?

Teraz pojawia się pytanie, w jaki sposób uzupełniać braki witaminy D w organizmie? Masz właściwie dwa rozwiązania. Pierwsze dotyczy suplementacji zewnętrznej na podstawie preparatów. Drugie rozwiązanie to udoskonalenie codziennej diety, np. większą ilością oryginalnego masła, wątróbką, jajkami. Niestety witamina D z jedzenia nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ dostarczysz w ten sposób zaledwie kilkunastu – kilkudziesięciu procent właściwych składników. Witamina D jest ogólnie tania, łatwo dostępna, często połączona z innymi witaminami. Zapoznaj się z warunkami niedoboru, a na pewno szybko dojdziesz do optymalnej formy zdrowotnej. Czy teraz temat witaminy D nieco bardziej cię zainteresował?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About the Author

-

Wszystkie prawa zastrzeżone