Published On:

Otoplastyka dla pięknych uszu

Share This
Tags

Współczesna chirurgia plastyczna pozwala nam pozbyć się mankamentów urody, które przyczyniają się do obniżenia samooceny. Jednym z popularniejszych zabiegów jest korekta uszu, którą można wykonywać również u dzieci. Otoplastyka jest bezpieczna i bezinwazyjna, dlatego można się jej poddać bez obawy o swoje zdrowie. Przeprowadzona przez doświadczonych lekarzy przywróci piękny kształt małżowinie usznej i zapewni regularny wygląd całej twarzy.

Na czym polega chirurgiczna korekta uszu?

U wielu dorosłych osób można zauważyć nieregularny kształt małżowiny usznej. Nie jest to co prawda groźne dla zdrowia, jednak prezentuje się nieestetycznie. To szczególnie uciążliwe w przypadku dzieci, które ze względu na odstające uszy muszą mierzyć się z docinkami ze strony rówieśników. Na szczęście dzięki otoplastyce można poprawić ten defekt w ciągu jednego, krótkiego zabiegu. Korekta uszu przeznaczona jest dla osób, które ukończyły 7. rok życia, w tym czasie małżowina jest bowiem całkowicie ukształtowana.

Zabieg przeprowadzany jest przez lekarza specjalistę w ciągu około godziny. Wcześniej pacjent zostaje poddany znieczuleniu miejscowemu, dlatego nie czuje żadnego bólu w trakcie procedury. W zależności od potrzeb operacja polega na przywróceniu prawidłowego kąta odstawania małżowin lub modelowaniu chrząstki. W tym celu chirurg wykonuje nacięcia z tyłu ucha, usuwając nadmiar chrząstki, a następnie zakłada szwy, które mają na celu uformowanie naturalnego pofałdowania. Ostatni krok korekty uszu to doszycie odstającej muszli małżowiny do okolicy zausznej. Dzięki temu, że szwy znajdują się w niewidocznym miejscu, to możliwe jest zachowanie pełnej dyskrecji po zabiegu.

Korekta uszu – pozostałe informacje

Chociaż procedura jest nieinwazyjna i bezpieczna, to nie można jej przeprowadzać w przypadku kobie w ciąży i w okresie laktacyjnym. Do przeciwwskazań należą też infekcje (bakteryjne lub wirusowe), choroby psychiczne i nowotworowe oraz tendencje do tworzenia bliznowców. Przed zabiegiem wykonywane są badania krwi, jeśli wyniki będą złe, to należy odłożyć operację do czasu ich poprawy. W trakcie morfologii sprawdzane są czynniki krzepnięcia krwi oraz poziom elektrolitów. Koszt korekty uszu to około 3 tysięcy złotych. Wymagana jest też wizyta wstępna u lekarza, który sprawdzi, czy pacjent kwalifikuje się do otoplastyki. Po ok. 10 dniach od zabiegu należy powtórzyć wizytę u specjalisty, w celu usunięcia szwów. Przez kilka tygodni trzeba szczególnie troszczyć się o higienę, w celu uniknięcia ewentualnych infekcji.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About the Author

-

Wszystkie prawa zastrzeżone