Published On:

Sposoby na piękne włosy, skórę i paznokcie

Share This
Tags

Włosy, skóra i paznokcie mogą być atrybutami piękna. Niestety, w wielu przypadkach ich wygląd pozostawia sporo do życzenia. W zabieganym, stresującym i pełnym toksyn świecie trudno zadbać o kondycję włosów, skóry i paznokci. Warto jednak podjąć trud walki o zdrowie oraz estetykę tych części ciała. Dobra informacja jest taka, że wystarczy kilka prostych sposobów, aby skutecznie zadbać zarówno o włosy, jak i skórę czy paznokcie.

Zdrowy tryb życia przede wszystkim

Podstawą dbania o włosy, skórę i paznokcie jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Z kolei fundamentem tego ostatniego pozostaje prawidłowe odżywianie. Chcąc zadbać o swój wygląd, do codziennego jadłospisu należy wprowadzić przede wszystkim więcej witamin. W kontekście dbania o włosy, skórę oraz paznokcie kluczowe znaczenie mają witaminy A, B, C oraz E. Przydadzą się również cynk oraz biotyna. W pierwszej kolejności należy szukać naturalnych źródeł tych wzmacniających składników. Z różnych względów regularne dostarczanie ich do organizmu może być trudne. Rozsądnie wówczas posiłkować się suplementacją np. Merz Spezial Dragees. Zaletą korzystania ze specjalnie opracowanych tabletek jest ich optymalny skład. Dostarczają dokładnie tego, czego potrzebują osłabione włosy, sucha skóra czy łamliwe paznokcie. W trosce o wygląd warto zaangażować się w aktywność fizyczną. Dzięki niej obniża się poziom stresu, jednym z objawów wysokiego napięcia jest przesuszona skóra. Poza tym regularny wysiłek przekłada się na lepsze dotlenienie organizmu, a zatem wzmocnienie odporności i szybszą regenerację. W ramach prowadzenia zdrowego trybu życia warto też poświęcić czas na odpoczynek. Brak snu przyspiesza bowiem proces starzenia skóry.

Dobrej jakości kosmetyki

Omawiając sposoby na piękne włosy, skórę i paznokcie, nie sposób pominąć produktów do pielęgnacji. Półki w drogeriach uginają się od wyrobów, których producenci obiecują odmłodzenie cery. A także wzmocnienie włosów oraz paznokci. Jak wybrać kosmetyki o potwierdzonym działaniu? Przy podejmowaniu decyzji podstawą powinna być dokładna lektura zawartości produktu. Odpowiedzialne marki rzetelnie opisują skład swoich kosmetyków. Warto sprawdzić, czy wyroby te zawierają niezbędne witaminy i minerały. Jeżeli chodzi o skórę, to niezdrowy tryb życia odbija się na skłonności do zmarszczek. Z biegiem lat spada też poziom naturalnego kwasu hialuronowego. Jest on niezbędny do regeneracji oraz utrzymania sprężystości skóry. Można go znaleźć w dobrej jakości kremach oraz musach do twarzy. W trosce o włosy najlepiej postawić na szampony i odżywki o naturalnym składzie. Takie wyroby zawierają składniki pochodzenia roślinnego, których lista nie jest zbyt długa. Skutecznie myją włosy, ale nie obciążają ich i nie pozbawiają naturalnej bariery ochronnej. Osoby mające problem z paznokciami często stosują odżywki. Należy je jednak dokładnie wybierać, unikając produktów o skomplikowanym czy niezrozumiałym składzie. Nie mając pewności co do ich jakości, lepiej postawić na naturalne sposoby dbania o paznokcie. Przyda się olejek rycynowy lub oliwa z oliwek. Regularne wcieranie tych naturalnych produktów wzmacnia płytkę.

Dbanie o włosy, skórę i paznokcie nie wymaga wielkiego wysiłku. Pozytywne zmiany można zaobserwować już po kilku tygodniach. Wystarczy wprowadzić kilka zdrowych nawyków, a także bardziej świadomie wybierać produkty do pielęgnacji. W sieci bez trudu znajdzie się firmy, wyspecjalizowane w produkcji wysokiej jakości kosmetyków. Za pośrednictwem Internetu można je nabyć w rozsądnej cenie, przy okazji wymieniając się opiniami z konsumentami z całego świata.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About the Author

-

Wszystkie prawa zastrzeżone