Published On:

Sposoby na pozbycie się rozstępów.

Share This
Tags

W dzisiejszych czasach większość kobiet w różnym wieku zmaga się z problemem, jakim jest pozbycie się z ciała rozstępów. Swego rodzaju blizn, które powstają naturalnie i szpecą wygląd naszej skóry.
Powodów powstania tych znamion może być wiele. Najpopularniejsze z nich to ciąża, nadwaga, szybkie przybieranie na wadze w krótkim okresie, terapia hormonalna czy w końcu zażywanie tabletek antykoncepcyjnych.
Jak widać, rozstępy mają duże pole do popisu i praktycznie w każdym etapie życia kobiety mogą się niespodziewanie pojawić tu i ówdzie.

Trzeba zaznaczyć i powiedzieć jasno, że to są tylko najpopularniejsze z przyczyn powstawania niechcianych przez nas blizn.

Żeby przyjrzeć się z bliska rozstępom, należy zapoznać się z procesem ich tworzenia. Jest to oczywiste i banalne, ponieważ powstają one dlatego, że podczas przybierania na wadze nasza skóra się rozciąga i jak powszechnie wiadomo, człowiek nie ma jej nieskończonej ilości, dlatego wraz z jej rozciąganiem następuje budowanie kolejnych komórek skórnych. Jednak w sytuacji, gdy przybieranie na wadze występuje w bardzo szybkim tempie, wręcz nienaturalnym to nasz organizm najzwyczajniej w świecie nie nadąży z produkcją komórek.
Istnieje kilka sposobów na pozbycie się tego problemu. Jednym z nich jest operacja plastyczna, która jest nieprzyjemna i ryzykowna. Kolejne jest leczenie standardowe, które jest długotrwałe i także nie wpływa na nas dobrze.

Najlepszą i najbezpieczniejszą metodą jest usuwanie rozstępów poprzez laser. Nie jest to skomplikowany i nowy proces. Od lat leczy się tak różne dolegliwości dermatologiczne i nie tylko.
Laserowe usuwanie rozstępów jest w dodatku szybkim zabiegiem, który pod okiem specjalisty nie wiąże się z żadnym ryzykiem ani powikłaniami, w odróżnieniu od na przykład operacji.

Zabiegi te okazały się zbawienne dla wielu kobiet na całym świecie, również w Polsce. Tu jednak nie jest to jeszcze tak popularne, jak na zachodzie, gdzie takie rozwiązywanie problemu jest na porządku dziennym i każdy wie, że zawsze może pozbyć się swoich blizn.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About the Author

-

Wszystkie prawa zastrzeżone