Published On:

Witamina D – bomba prozdrowotna

Share This
Tags

Witamina D – bomba prozdrowotna

Korzyści z zastosowania mieszanek witaminowych w codziennej diecie są ogromne. Przede wszystkim poprawiasz, dzięki kompleksom witaminowym układ odpornościowy, dodajesz sobie energii, a także koncentracji. Oczywiście warto rozpoznać właściwości konkretnych witamin, aby zmaksymalizować wskazane korzyści. W artykule otrzymasz podstawowe informacje na temat witaminy D.

Potencjał profesjonalnej suplementacji witaminowej

Witamina D jest często nazywana witaminą słońca, ponieważ tworzy się w organizmie podczas nasycenia skóry promieniami słonecznymi. Niektórzy ludzie zimą odczuwają, np. większe zmęczenie, stają się ociężali. W wielu przypadkach twórcą negatywnych odczuć jest właśnie niedobór witaminy D lub jej minimalne ograniczenie. Niedobór witaminy D powodują straszne szkody w organizmie, chociażby krzywicę głównie u dzieci i młodzieży, realne wypadanie zębów, osłabienie słuchu.

Wielu naukowców potwierdza, że niedobór witaminy D prowadzi w szczególnych przypadkach do nerwic i kompletnego osłabienia. To oczywiście sytuacje skrajne. W każdym razie pokazują jednak potencjał wdrożenia witaminy D do codziennej diety. Witamina D jest badana dopiero od 1919 roku. Mówi się o wartościach antynowotworowych literki D w świecie witamin, a także o ograniczeniu starzenia neuronów, co daje pewne nadzieje na usuwanie schorzeń umysłowych. Witaminą D powinny wspierać się również osoby narażone na nadciśnienie, na choroby serca i oczywiście osteoporozę.

sun13

Uwaga na niedobór witamin w codziennej diecie, szczególnie wśród osób starszych

Statystyki pokazują, że na niedobór witaminy D cierpi właściwie cały świat. Jeżeli nie dostarczasz właściwej ilości witaminy D do organizmu, wtedy nawet drobny upadek wraz z wiekiem może skończyć się tragicznie (np. złamania, które się nie zrastają we właściwym tempie). Im starszy jesteś, tym więcej witaminy D potrzebujesz. Czujesz zmęczenie, osłabienie mięśni, bolą cię „kości”? Wtedy prawdopodobnie potrzebujesz dawki suplementacji witaminą D. Czy zastosujesz się teraz do wskazówek?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About the Author

-

Wszystkie prawa zastrzeżone